“Mos bini viktimë”. Rama apel kryebashkiakëve

Lajme Politikë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj vendimit të kryebashkiakëve të opozitës për mos u angazhuar në zgjedhjet lokale, pasi presidenti Meta ka anuluar 30 qershorin me nje dekret të dytë. Në një postim në Twitter, Rama i bën thirrje që të mos bien viktimë e liderve te opozitës.

 

Kryeministri Rama në Twitter:
Kryebashkiakë demokratë!Mos bini viktimë e katërshes SB/IM/LN/MK duke nxjerrë pengesa për zgjedhjet.Referojuni ligjit jo hallit të tyre të madh e as zhurmës së tyre të kotë.Nuk ju nxorri PS nga gara po ata dhe ata duhet të përgjigjen para jush, jo ju para tyre.Ligji s’ka mëdyshje

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *