Mos dekretimi i Sandër Lleshit, Rama takim në Presidencë me Metën

Kryesore Lajme Politikë

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në selinë e Presidencës për të zhvilluar një takim me kreun e Shtetit Ilir Meta.

Takimi midis tyre vjen me kërkesë të kryeministrit dhe zhvillohet pas refuzimit të Presidentit për të dekretuar Sandër Lleshin në postin e ministrit të Brendshëm.

Ende nuk dihen shumë detaje rreth takimit.

Nje dite me pare zedhenesi i Presidentit deklaori se “Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta nuk ka krijuar bindjen e plotë për t’i dhënë besimin kandidaturës së Z.Sandër Lleshaj si ministër i Brendshëm”.

Gjithashtu qendrimin e tij, Meta, sipas Presidences, do t’ia bente te ditur vete kryeministrit ne ne takim mes tyre.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *