Mosbindja civile, Bitri i LSI del kundër: Basha, jo kryetari im

Politikë

TIRANE-Përçahet opozita. Pavarësisht mbledhjes së përbashkë të dy grupeve parlamentare mbrëmë dhe vendimit për mosbindje civile, PD dhe LSI nuk janë të unifikuar në qëndrimin e tyre.

E ndërsa PD ka bojkotuar sot komisionet parlamentare, deputetët e LSI kanë marrë pjesë. Ndërkohë që deputeti i LSI, Robert Bitri në një prononcim për mediat është shprehur kundër vendimit të PD dhe LSI për mosbindje civile.

Ndersa ne komisionet parlamentare deputetet e PD-se nuk kane marre pjese ne mbledhje, por i pranishem ka qene deputeti i LSI-se, ish-ministri Edmond Haxhanisto.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *