Napoli turpërohet nga Sampdoria. Lazio merr fitoren e parë në Serinë A

Botë Sport

Sampdoria mposhti 3-0 Napolin në “Marassi” dhe merr tre pikët e para në Serinë A. Skuadra e Ancelottit u shkërmoq në Gjenovë nga dy gola të Defrelit dhe një të veteranit Quagliarella.

Edhe Lazio arriti fitoren e pare në kampionatin Italian. Bardhekaltërit triumfuan ndaj Frosinones me një gol të Luis Albertos, në fillimin e pjesës së dytë.

Po me një gol fitoi edhe Fiorentina, që mposhti 1-0 Udinesen falë Benassit.

Atalanta e Berishës dhe Gjimshitit humbi 1-0 ndaj Cagliarit në shtëpi.

Sassuolo fitoi 5-3 kundër, ndërkohë përfundoi në barazim pa gola takimi mes Chievos dhe Empolit. Torino fitoi me rezultatin minimal, 1-0 me Spal. Sasuolo fito me rezultatin 5-3 ndaj Genoas.

Tashme Juventus udheheq e vetme me 9 pike, ne vend te dyte eshte Sassuolo me 7 pike.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *