Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur i Hollivudit

Kinema Kulturë

U nda nga jeta në moshën 82 vjecare aktori i njohur i  Hollywood, Burt Reynolds.

Ai nuk mundi ti mbijetojë një ataku kardiak, ndërkohe që në vitin 2000 kishte bërë edhe një ndërhyrje kirurgjikale në zemër.

Reynolds u bë i njohur për rolet e tij në Smokey dhe Bandit të vitit 1977, “Striptease” e vitit 1996 dhe “Boogie Nights” e vitit 1997. Filmi “Boogie Night” i dha atij edhe nominimin për çmimin Oscar.

82-vjeçari po filmonte filmin e ri ‘Once Upon a Time in Hollywood’ në bashkëpunim me regjisorin Quentin Tarantino dhe kastë aktorësh si:Margot Robbie, Brad Pitt dhe Leonardo DiCaprio. Filmi pritet të transmetohet në vitin 2019.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *