Ndërron jetë ish-deputeti dhe themeluesi i PD

Politikë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ismet Ferizaj ka ndërruar jetë në moshën 75 vjeçare. Lajmin e hidhur e kanë bërë të ditur vetë familjarët e tij.

 

Ferizaj prej disa kohësh vuante nga një sëmundje e pashërueshme e cila sot i mori jetën.

Kujtojmë që Ismet Ferizaj përpara pak muajsh u nderua nga Bashkia e Kavajës me titullin e lartë “Qytetar Nderi” i Kavajës për kontributin e tij në politikë por edhe si ish-drejtor i shkollës “3 Dëshmorët”.

Ferizaj ka qenë deputet dhe themelues i Partisë Demokratike në vitet 1992-1997 si dhe hemelues i shtypshkronjës së parë në Kavajë “Gutenberg”.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *