“Ndihmë grua po më rreh”, burri i ankohet policisë

Kronike Lajme

Një 37- vjeçar nga Tirana ka kërkuar ndihmë pasi dhunohej nga ish-bashkëshortja.

Sipas policisë, shtetasi me inicialet L.T ka kërkuar urdhër mbrojtje, pasi dhunohej nga shtetësja 34 vjeçare E.K, e cila ishte dhe ish-bashkëshortja e tij.

Sakaq, materialet i kanë kaluar Gjykatës së Tiranës “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

NJOFTIMI I POLICISË:

Më datë 01.08.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes për shtetasin L. T., vjeç 37, banues në Tiranë, pasi ish bashkëshortja, shtetasja E. K., vjeç 34, me ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij.

Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Tiranë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006. “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *