Negociata të fshehta për zgjidhjen e krizës? Rama dhe Meta udhëtojnë drejt Uashingtonit

Kronike Lajme

SI presidenti Ilir Meta ashtu edhe Kryeministri Edi Rama nuk ndodhen sot në Shqipëri. Burime për tirananews bëjnë me dije se të dy zyrtarët e lartë të shtetit kanë marrë avionin dhe janë nisur për në Uashington ku pritet që të kenë disa takime.

Mësohet se kreu i qeverisë është nisur herët në mëngjes, ndërsa presidenti Meta rreth mesditës për të marrë pjesë të enjten edhe në “Mëngjesin e lutjeve”. Krahas kongresmenëve, në këtë mëngjes lutjesh pritet që të jetë i pranishëm edhe Sekretari i Shtetit Pompei.

Aktualisht në SHBA ndodhen edhe disa deputetë shqiptarë mes të cilëve edhe Pandeli Majko. Nuk dihet nëse kjo vizitë e dy drejtuesve më të lartë të shtetit fsheh ndonjë negociatë të fshehtë apo janë vetëm takime kortezie me figura të njohura të politikës amerikane. I vetmi drejtues i lartë në vendin tonë këto ditë mbetet Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi. / tirananews.al

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *