Nejmar dhe Firminjo çojnë Brazilin në çerekfinale

Botë Kampionati Boteror Kryesore Sport

Dy gola ne pjesen e dyte dhe Brazili mposht Meksiken, duke hedhur nje hap te rendesishem ne kete Boteror.

Kane mjaftuar golat e Nejmar dhe te Firminjos, i cili e shenoi golin e dyte sapo u fut ne loje.

Per golin e dyte, merita eshte e Nejmar, i cili nuki arriti te konkretizonte pas nderhyrjes se portierit, e sulmuesi i Liverpool, Firminjo perfitoi duke e derguar topin ne rrjete.

Njeriu i ndeshjes u shpall nga FIFA, Nejmar.

Kaq ka mjaftuar edhe Brazili tashme eshte ne cerekfinale, pret i qete rezultatin mes Belgjikes dhe Japonise, duke shpresuar ne ndonje mrekulli nga ana e Japonise.

989797094

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *