Nënë Nifja mposht koronavirusin, 90-vjecarja nga Hasi kthehet e shëruar në shtëpi

Shëndeti Të tjera

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se një e  moshuar 90-vjecare nga Hasi është shëruar nga koronavirusi.

“Pas 7 ditësh të vështira në spitalin infektiv, nënë Nifja, 90 vjeçarja nga Hasi ka mundur Covid19 dhe sot është kthyer në shtëpi e shëruar”, shkruan Manastirliu.

Deri tani numri i të shëruarve nga koronavirusi ka shkuar  182. Ndërsa numri i të infektuarve në 416.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *