Nga “Portokallia” tek Teatri i Kukullave, Erion Isai tregon sa e ka rrogën

Showbiz

Ai u bë i njohur për publikun shqiptar nga emisioni “Portokalli por tashmë është zyrtarisht drejtor i Teatrit të Kukullave.

Përveç këtij posti ku zëvendëson Monika Lubonjën, Erion Isai pritet që të vijë në një emission të vetin së bashku me Bes Kallakun.

Por sa paguhet aktualisht aktori i humorit?

I ftuar sot në emisionin ‘Thumb’ ku ka folur më shumë rreth këtij posti dhe polemikave që shkaktoi emërimi i tij si drejtor.

Për herë të parë aktori ka treguar publikisht rrogën e tij aktuale.

Erioni tha: Si pozicion pune është kategoria 2B që ka administrate shtetërore dhe është 100 mijë lek të reja, 1 milion lek të vjetra, por ama është një çështje përkushtimi, ku unë jam i lumtur të tregojë aftësitë e mija menaxhuese. Unë kam qenë shumë i paguar dhe në Top Channel edhe në Këngën Magjike shumë shumë i paguar.”

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *