“Niçja” i përgjimeve, pesë herë kërkon lirinë, 5 herë ia refuzon gjykata

Kronike Lajme

Gjykata për Krimet e Rënda refuzon kërkesën për lirim nga qelia të Altin Avdylit, i arrestuar si pjesë e grupit të Avdylajve.

I njohur edhe me pseudonimin “Niçja”ai  kërkoi zbutje te masës “arrest ne burg”, duke pretenduar mungesë të provave.

Nga ana tjetër, prokurori kërkoi lënie të pandryshuar të masës me argumentin se nuk ka kushte të reja ligjore që mund të cojnë në ndryshimin e saj. Kjo është hera e pestë qe “Niçja” kërkon lirim nga qelia.

Ne banden e Avdylajve nga pergjigjimet e prokurorise rezulton se eshte biseduar edhe per zgjedhjet parlamentare, ku permendet edhe emri i kryebashkiakut te Durresit, Vangjush Dako. Kjo dosje hetimore eshte edhe arma e forte e opozites kunder qeverise dhe kryeministrit Edi Rama qe e akuzon per shitblerjen e votave.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *