Nigeria barazon ndaj Argjentinës, Kroacia në avantazh kundër Islandës

Kampionati Boteror Kryesore

Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisë dhe Argjentinës.

Pjesa e parë u mbyll 1-0 për Argjentinën, me supergolin e Lionel Messit në minutën e 14-të.

Me fillimin e pjesës së dytë Mascerano shkaktoi një faull në zonë  dhe gjyqtari akordoi penallti.

Nga pika e bardhë Moses goditi saktë, duke barazuar shifrat dhe me këtë gol tashmë Nigeria është skuadra që kualifikohet për momentin.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *