Njihuni me aktoren 102 vjeçe të Hollivudit

Kulturë Showbiz

 

E diela shënoi ditëlindjen e 102-të për legjendën e gjalle, aktoren e Hollivudit, Olivia de Havilland.

Eshte vetmja aktore e gjallë e filmit “Ik me erën” i realizuar në vitin 1936. Që nga viti 1958, fituese e dyfishtë i Oskarit ka banuar në një Vilë pariziane  ndërtuar rreth vitit 1880, ku me sa duket vizitohet çdo ditë nga shërbimi në dhomë.

‘Sa gra në këtë botë shërbejnë mëngjes në shtrat çdo mëngjes nga një njeri i mrekullueshëm i ri? Unë jam, ‘britanike-amerikane, e lindur në Tokio” shkroi tek EW në vitin 2015.

“Pra, si ndihem për moshën e vjetër? Fantastike për këtë! Nuk do të ndryshoja për asgjë!”, shprehet aktorja.

De Hallivand është e vetmja pjesë e filmit që jeton pas vdekjes së Ann Rutherford (që ka interpretuar motrën e Scarlett, Carren në 2012 dhe Mary Anderson (që ka interpretuar Maybelle Merriwether) në 2014.

“Fatlume, por nuk ndjej melankoli per kete”. Aktorja po shkruan autobiografine e saj.

 

Image may contain: 1 person, smiling, close-up

Milestone: Sunday marked living legend Olivia de Havilland's 102nd birthday (pictured in 2011)

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *