Nuk ndalen tërmetet, edhe 4 lëkundje të tjera nga mbrëmë deri në mëngjes

Kryesore

Për të disatën ditë rresht Shqipëria vazhdon të tronditet nga tërmetet. Edhe gjatë mbrëmjes së sotme, deri në orët e para të mëngjesit janë regjistruar 4 tërmete me magnitudë të ndryshme.

1-Tërmeti i parë u regjistrua pas mesnatës në orën 00:26 me magnitudë 2.4, thellësi 3 km dhe me epiqendër Mazhe e Madhe.

2-Në orën 00:50 me magnitudë 2, thellësi 10 km dhe me epiqendër në Gjirin e Lalzit.

3-Në orën 00:59 tërmeti kishte magnitudë 3.2, thellësi 6 km dhe me epiqendër në Klos të Burrelit.

4-Në orën 7:41 ra një tërmet me magnitudë 3.1, thellësi 31 km dhe me epiqendër në Gjirin e Lalzit.

Prej disa ditësh vendi është përfshirë nga tërmete të shumta, të cilat pasuan tërmetin e fuqishëm 6 ballë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *