Nuk ndalen tërmetet, goditje të tjera gjatë natës. Ja ku ishin dhe sa ballë

Kryesore Lajme

Nuk kane ndalur edhe gjate nates qe sapo shkoi lekundjet e tokes, pas goditjes se forte te regjistruar paraditen e merkures, qe shkundi Tiranen dhe disa qytete te tjera te vendit, duke lene pas panik dhe ankth dhe se paku 10 termeteve te tjere te regjistriara gjate dites se djeshme.

1

Goditja me e forte e regjistruar ka qene ajo e ores 00:49, me epiqender ne Shijak dhe me magnitude 4.3.

IGJUEM ka regjistruar gjate nates disa goditje termeti duke nisur nga ora 00:12 e dates 6 korrik, me epiqender ne Gjirin e Lalzit per te vijuar me te fundit teregjistruar per sot ate te ores 03:51 ne Lezhe me magnitude 3.3.

termet

 

Termetet dje

IGJEUM regjistroi dje se paku 10 goditje termeti, duke nisur nga ora 00:48 e dates se sotme, nderkohe qe e fundit lekundje termeti eshte regjistruar ne oren 04:33 te mengjesit te sotem, me magnitude 3.1, dhe me epiqender ne Detin Adriatik, Gjiri i Lalezit.

Por lëkundjet kanë vijuar dhe gjatë orëve të para të mëngjesit, ku është ndjerë  një lëkundje 2.4 ballë në afërsi të Gjirit të Lalëzit.

Tërmetet kanë vijuar dhe në orët e drekës, ku sipas IGJEUM lëkundja e fundit që është në orën 11.

Dy tërmetet e fundit kanë qenë me intensitet më të lartë, dhe kanë arritur në 3.5 ballë.

termetet

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *