“Padia e Ramës, pafytyrësi”! Haradinaj akuza të forta kryeministrit: Ka lobuar për ndarjen e Kosovës, në takim me ndërkombëtarët ka …

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, hodhi akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama se ka qenë ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës.

I ftuar në “Open”, Haradinaj tha se Rama ka lobuar në media dhe me aktorë të tjerë pro ndarjes dhe se madje këtë bisedë e ka bërë edhe në tavaolinë ku ka qenë i pranishëm edhe vetë Haradinaj.

Kryeministri në detyrë i Kosovës e konsideroi padinë e Ramës për shpifje, ndërsa e akuzoi po ashtu se ka sharë lidera kosovarë në takime me ndërkombëtarët.

“U kërkoj falje popullit shqiptar. Padia e Ramës është një akt i turpshëm. Ai ka qenë ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *