Pamjet/ Përplasje e armatosur në Athinë, vriten një person në gjendje kritike i biri! Përleshje mes bandave shqiptare

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi, mbrëmjen e sotme. Burime për Top Channel bëjnë me dije se ka pasur përplasje të armatosur mes bandave kriminale në vendin e quajtur Ajos Sostis në lagjen Neos Kozmos të Athinës.

Sipas informacioneve të para, ka një viktimë ndërsa ka mbetur i plagosur rëndë djali i tij. Dyshohet se bëhet fjalë për një sherr mes bandave shqiptare, megjithatë po hetohet për të zbardhur të plotë këtë ngjarje të rëndë.

Ky burrë është babai i një prej të rinjve që u sulmuan nga të rinj të tjerë. Ndërkohë djali i tij 25 vjeç ka mbetur i plagosur dhe ndodhet në gjendje shumë të rëndë. I plagosur lehtë ka mbetur edhe punonjësi i kafenesë.

Paraprakisht raportohet se sherri nisi për shkak të një borxhi mes dy grupeve.

Në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumta policie, ndërsa janë gjetur shtatë gëzhoja.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *