Paolo Maldini dhe djali i tij dalin pozitivë me Koronavirus

Botë Sport

Klubi i Milanit ka komunikuar disa minuta më parë se ish-mbrojtësi Paolo Maldini dhe djali i tij, Daniel, pjesëtar i skuadrës së parë, kanë rezultuar pozitivë në testin e Koronavirusit. Drejtori teknik, bashkë më djalin, kanë kaluar më shumë se dy javë në banesën e tyre, pa pasur kontakte me njerëz të tjerë, ndërkohë që do të vazhdojnë karantinën.

Koronavirusi prek kështu edhe Milanin, pas disa klubeve të Serisë A. Dy të infektuarit e parë në klubin kuqezi me virusin që ka shkaktuar emergjencë në gjithë botën, janë mbrojtësi legjendar Paolo Maldini, aktualisht drejtues i rëndësishëm i Milanit, dhe djali i tij, Daniel.

Klubi shprehet se qe te dy jane mire dhe jane ne vetizolim.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *