Partizanit nuk i bën gjë as macja e zezë-Video

Sport Vendi

Derbi mes Partizanit dhe Tiranes ka pasur pritshmeri per faktin se kjo ndeshje shihej dhe si nje tabu per bardheblute, te cilet kane 5 vite qe nuk po fitojne ndaj te kuqve.

Perpara nisjes se derbit nuk kane munguar as edhe postimet e ndryshme, deri te ato qe quhen si bestyni, apo si supersticioze.

Genti Facja ka postuar nje video ne youtube, perpara nisjes se ndeshjes ne derbi, ku perpara nisjes se autobusit te te kuqve, i ka dale perpara nje mace e zeze qe i ka prere rrugen.

Pikerisht kjo ndodhi vtëm para pak minutash, skuadra e Partizanit la hotelin ku ishte e grumbulluar, për t’iu drejtuar stadiumit “Selman Stërmasi”, ku në orën 18:00 do të startonte derbi i kryeqytetit, përballë Tiranës.

Por sic duket besytnite per macen e zeze ka rene poshte me rastin e Partizanit.

https://youtu.be/yDTB_v5v75U

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *