Pas 30 vitesh Anna Wintour largohet nga revista “Vogue”

Kulturë Libra

Anna Wintour ka drejtuar revistën prestigjoze “Vogue” që nga viti 1988 për 30 vite, duke e sjellë revistën në majat e shtypit të shkruar dhe mediave rozë.

Si çdo fillim edhe cikli i Anna-s në “Vogue” ka një fund.

Gazetarja dhe ikona e “MET Gala” ka vendosur largimin e butë nga revista e njohur pas 3 dekadash, ama ka vendosur edhe një cover të fundit, që do të publikohet në shtator të këtij viti.

Në cover do të jetë askush tjetër përveç Beyonce, e cila vetëm ka pozuar për revistën, por nuk është intervistuar nga Wintour apo gazetarë të tjerë. “Conde Nast”, shtëpia botuese e mjaft revistave si “Vanity Fair”, “Vogue” dhe “New Yorker”, ka refuzuar të përgjigjet për këto spekulime.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *