Pas akuzave, Izet Haxhia: S’jam shitur, asnjë pakt me politikën, duam drejtësi për …

Kronike Kryesore Lajme

Gjurma 10 maj 2018

“Izet Haxhia, në menyre kategorike, absolute dhe te panegociueshme nuk ka bere ASNJE marreveshje, ASNJE shitje-blerje, ASNJE bisede te fshehte a te pa-fshehte, me apsolutisht ASNJE krah te politikes ne Shqiperi!!!! Qofshin te majte, apo te djathte!! Çdo spekulim mbi kete teme, eshte i genjeshtert dhe leverdises per ata qe i fshihen te vertetave!! Deshmitari me i pare dhe i besueshem per kete, eshte Zoti vete!”.

Keshtu deklaron Izet Haxhia, nepermjet nje postimi ne Facebook. Ky postim eshte realizuar nga e dashura franceze e Haxhise, e cila i hedh poshte qendrimet e mbajtura

 

Postimi ne Facebook

Miq të dashur te Izetit!
Ne radhe te pare, keni te gjithe nje pershendetje dhe falenderim nga Izeti! Eshte mire, eshte i vendosur dhe i palekundur ne te Vertetat e tij!
Me kerkoi te komunikoja dicka:
Izet Haxhia, në menyre kategorike, absolute dhe te panegociueshme nuk ka bere ASNJE marreveshje, ASNJE shitje-blerje, ASNJE bisede te fshehte a te pa-fshehte, me apsolutisht ASNJE krah te politikes ne Shqiperi!!!! Qofshin te majte, apo te djathte!! Çdo spekulim mbi kete teme, eshte i genjeshtert dhe leverdises per ata qe i fshihen te vertetave!! Deshmitari me i pare dhe i besueshem per kete, eshte Zoti vete!!!

Ai u vetedorezua me deshiren e tij te lire, per te kerkuar te drejten legjitime, si cdo shtetas tjeter, te gjykohet me DREJTESI!!
Izet Haxhia,eshte teresisht i shkeputur nga cdo politikan shqiptar dhe kete e ka zgjedhur vete ai, me integritetin dhe burrerine qe e karakterizon!
Por, nuk eshte i vetmuar nga shqiptaret, nga une, nga ty, nga ti tjetri, nga ne te gjithe! Qe duam drejtesi per çdo bashkekombas tone! Drejtesi per te pafajshmit dhe drejtesi per fajtoret!!!
E dyta, nje FALENDERIM te veçante per personelin e burgut 302, te cilet po e trajtojne me korrektese dhe profesionalizem maksimal.
Me shpresen tek Zoti dhe tek e Verteta, le te solidarizohemi te gjithe ne kerkesen tone per Drejtesi!
Qofshi te gjithe te lumtur e te plotesuar ne jetet tuaja!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *