Video/ Pas incidentit, Spaho telefonon Xhafajn dhe Drejtorin e policisë. Ja përgjigja që mori

Kryesore Politikë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, pasi përplasjes me policinë ku është dhunuar, ka telefonuar menjëherë Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, por ky i fundit nuk i është përgjigjur.

Ndërkohë që më herët Spaho pati një telefonatë dhe me drejtorin e Policisë ku i ka kërkuar se nga kush është urdhëruar që policët të ushtrojnë dhunë mbi qytetarët dhe deputetë.

Ndërkohë që përgjigja e drejtorit të policisë ka qenë: Nuk janë policët e mi, janë policët e shtetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *