Pas Romës, Barcelona ia bën gungën edhe Interit, ia rrëmben Vidalin

Botë Sport

Arturo Vidal është afër që të bëhet transferi më i fundit i Barcelonës gjatë kësaj vere. Kampionët në fuqi të Spanjës po mundohen ta sjellin atë në “Camp Nou” për 20 milionë euro.

Ky do të ishte transferi i tretë i Barçës në këtë afat kalimtar, pas blerjes së Arthuro-s nga Gremio, dhe Malcom-it nga Bordeaux. Për më tepër, Goal e ka konfirmuar që Vidal i është ofruar Barcelonës nga agjenti i tij, Fernando Felicevich.

Vidal kerkohej nga Interi, madje kur dukej se gjithçka ishte prane realizimit, Barcelona ka nderhyre duke ia rrembyer futbollistin. Kjo eshte e dyta here qe Barcelona kryen nje veprim te tille me ekipet italiane. Keshtu ndodhi me Malcom te Romes, ku ekipi verdhekuq kishte lajmeruan zyrtarisht blerjen e futbollistit nga Monako, por qe katalanasit e zhbene kete marreveshje.

Kjo solli nje perplasje te madhe mes pronarit te Romes dhe atyre te Barcelones. Ndersa i njejti fat i po takon interisteve,

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *