Pas tryezës, PD paraqet kushtin tjetër: Prania e Gjinkurit e turpshme, Rama të heqë…

Lajme Politikë

Sekretari i Pergjithshemi PD-se Gazment Bardhi ka reaguar pas nenshkrimit te deklarates se partive politike, PS-PD-LSI per reformen zgjedhore. Bardhi e cileson te

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi e quan te turpshem pranine e Gjiknurit, por i paraqitet nje tejter kusht PS. Bardhi kerkon qe Rama te heqe gjendjen e jashtezakonshme dhe vendi te shkoje ne zgjedhje te parakohshme.

Deklarate Plote

Propaganda është më e ethshme se asnjëherë për të mbuluar thelbin e asaj që u arrit me ndërmjetësimin e partnerëve ndërkombëtarë:

1.Reforma zgjedhore nuk do të diktohet nga qeveria e votave të blera.
2.Vendimet për reformën zgjedhore do të marren me konsensus jashtë Parlamentit ilegjitim.
3. Parlamenti është vetëm noter formal i vendimeve të tryezës politike.

Përfaqësimi në tryezën e reformës zgjedhore me një nga arkitektët e blerjes së votës është në turpin e PS. Në dorën tonë nuk është të zgjedhim kundërshtarin, por të bëjmë çdo gjë për zbatimin e reformës zgjedhore, që çon vendin drejt zgjedhjeve.

Në dorën e qeverisë është të heqë gjendjen e jashtëzakonshme dhe t’u hapë rrugë zgjedhjeve të lira e të ndershme

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *