Pas votimit reagon Basha: Rama do ta shikojme, Teatrin do e mbrojme me…

Kryesore Lajme Politikë

‘Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas vendimit të mazhorances per te ndertuar Teatrin e ri.

Basha shkruan në Facebook, se Rama tani do të kuptojë se kush në të vërtetë e ka pushtetin.

“Vendimi qe sapo moren Edi Rama dhe banda e tij ne Kuvend eshte antikombetar, antihistorik dhe i turpshem. Votimi tregoi se Rama me hajdutet e tij jane ne unitet te plote per te grabitur Shqiperine. Ne do t’i tregojme kesaj bande se pushteti eshte i popullit dhe jo i saj, duke mos lejuar ne asnje menyre prishjen e teatrit, duke e mbrojtur ate edhe me trupat tane. Rama tani do te kuptoje se qytetaret e bashkuar jane me te forte se hajdutet e bashkuar”, shkruan Basha.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *