Përgjaket Tirana, shqiptaro-maqedonasi zbraz kallashin dhe vret dy motrat (emrat)

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Fillimisht ishte raportuar se nje djale kishte qellur me arme nenen ne Tirane, por me vone policia e shtetit ka sqaruar krimi ne kryeqyetit ka permasa te tjera dhe me tronditese. Nje burre ka qelluar dy gra me arme duke i lene te vdekur ne vend.

Sipas të dhënave zyrtare, rreth orës 10:30, në Astir, shtetasi P. A., 59 vjeç, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, ka qëlluar me armë zjarri bashkëjetuesen e tij dhe motrën e saj,  të cilat si pasojë e plagëve të marra kanë ndërruar jetë.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se viktimat e kësaj ngjarje të rëndë janë shtetaset Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani, rreth 40 vjeç.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesë, ku 59 vjeçari i identifikuar si Përparim Ademi nga Maqedonia e Veriut ka vrarë bashkjetuesen e tij dhe motrën e saj.

Tiranë/ Informacion paraprak

Më datë 31.12.2020, rreth orës 10:30, në Astir, shtetasi P. A., 59 vjeç, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, ka qëlluar me armë zjarri bashkëjetuesen e tij dhe motrën e saj, ende të paidentifikuara, të cilat si pasojë e plagëve të marra kanë ndërruar jetë.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie, të cilat kanë rrethuar zonën, me qëllim kapjen e autorit.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore dhe vijon puna nga grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *