Perisiç kërkohet nga Murinjo, vlera e kroatit 70 milionë euro

Botë Sport

Trajneri i Manchester United, Jose Murinjo po kërkon të marrë nën urdhrat e tij, lojtarin kroat Ivan Perisiç.

Sipas asaj që është raportuar nga mediat britanike The Sun, Manchester United dhe Jose Mourinho janë të gatshëm të lënë anësorin Anthony Martial nëse bordi sjell Ivan Perisiç, një lojtar që Mourinho ka qenë një tifoz i tij për disa kohë tani.

Perisiç aktualisht luan për Interin dhe ishte një pjesë e rëndësishme e garës së Kroacisë në finalen e Kupës së Botës 2018 FIFA, ku ata u mundën 4-2 nga Franca.

Raportohet se Anthony Martial dëshiron të largohet nga klubi pas disa problemeve me menaxherin portugez.

Ekipet si Chelsea, PSG, Bayern Munich, Tottenham dhe Juventus janë gjurmët e tij. Me një kontratë që skadon verën e ardhshme, Manchester United mund ta shesë atë tani, sesa të rrezikojë ta humbasë atë për asgjë vitin e ardhshëm.

Manchester United kërkon rreth 70 milionë euro për Martial, ndërsa Perisiç ka të ngjarë të kushtojë ne një tarifë të ngjashme.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *