Plantacion me kanabis në pyjet e Italisë, dy shqiptarë në pranga

Kronike Kryesore shtojca

 

 

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e karabinierëve italianë pasi kishin mbjellë një plantacion me kanabis në një pyll afër lumit Po.

 

Sipas policisë italiane, të arrestuar janë Artur Kurti dhe Masimo Vlashi, 28-vjeçarë nga Shqipëria, që mediat e vendit fqinj se ishin të pastrehë. U kondfiskuan 291 bimë marijuanë dhe një sasi e thatë gati për shitje.

 

Dyshoeht se dy shqiptarët janë punëtorë të plantacionit, por hetimet do të tregojnë nëse janë pjesë e një grupi më të fuqishëm kriminal. Top Channel

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *