Portieri i Egjiptit hyn në historinë e Kupës së Botës, pret penalltinë në moshën 45 vjeçare

Kampionati Boteror Sport

Quhet Essam Kamal Tawfiq El-Hadary dhe sot e shënoi emrin e tij përgjithmonë ne librat e historisë së futbollit! Portieri i Egjiptit, me 45 vitet mbi supe, u bë lojtari më i vjetër që ka luajtur ndonjëherë në një Kupë Bote. Por jo vetëm kaq, sot në minutën e 41-të të ndeshjes Arabi Saudite-Egjipt, që po luhet në këto momente në “Vollgograd Arena” u bë protagonist duke pritur penalltinë e gjuajtur nga sauditi Al Muëallad!

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *