Portieri pret dy penallti, Rusia mposht Spanjën e del në çerekfinale

Kryesore Sport

Rusia mposht Spanjen, duke eliminuar nga Kampionati Botëror vetem nga gjuatjet me penallti.

Një tjetër emër big është eliminuar nga Kampionati Botëror. Rusët shkruajnë historinë duke shkuar në çerek final. Portieri rus ka pritur dy penallti të lojtarëve Koke dhe Aspas, duke bërë që rusët të shkruajnë historinë duke dalë në çerekfinale,

Rezultati me penallti eshte 4-3 ne favor te Rusise. Loja perfundoi me rezultatin 1-1, duke bere qe gjithcka shkoi ne shtese. Akinfeev, portieri rus eshte heroi i kesaj ndeshjeje.

Rusia do të përballet në çerekfinale me Uruguajin

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *