Qeveria greke ashpërson masat në Kakavijë, kush del pozitiv me COVID kthehet mbrapsht

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Qeveria greke ashpërson masat në Kakavijë. Duke filluar nga dita e hënë qytetarët që do të dalin pozitiv në testet e shpejta dhe ato PCR nuk do t’u lejohet hyrja në territorin helen.

Veç kësaj do të ketë edhe gjoba për personat e prekur me Covid-19 nëse tentojnë të hynë ilegalisht në Greqi.

Deri më tani personat që dilnin pozitiv në kontrollet e palës greke ne Kakavijë karantinoheshin 14 ditë. Pas ditës së hënë ata nuk do të mund të hyjnë dot në Greqi./mv.abcnews.al

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *