Rama flet për Zahon: Nëse do më thoshte shkolla t’i hiqja celularin…

Politikë

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në familjen Karaj për t’i dhuruar librat dy fëmijëve të tyre Greisit dhe Reit me rastin e nisjes së vitit të ri shkollor.

I shoqëruar nga ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe drejtoresha e shkollës “Ali Demi” Dorina Kuka Rama ka ndarë disa shqetësime me prindërit e nuk ka munguar dhe një bashkëbisedim me fëmijët.

Një nga këto tema ishte dhe ndalimi i celularëve në shkolla. Me sa duket edhe shefi i qeverisë ka problemin e celularit me djalin e tij të vogël Zahon pasi tha se nëse do ia kërkonin t’i hiqte celularin do ishte njeriu më i kënaqur.

“Në qoftë se mua shkolla do të më thoshte hiqja celularin Zahos unë do isha njeriu më i kënaqur. Vetëm keq ka, s’ka asgjë pozitive”, u shpreh Rama./a.ç

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *