Rama i ulërin kryetarëve të bashkive: Ça keni bërë për fshatin, ça do u thoni vitin tjetër?

Kryesore Lajme Politikë

Kryesocialisti Edi Rama ka kritikuar ashper Ministrine  e Bujqesise dhe kreret e bashkive se nuk ka bere asgje per fshatin. “Nuk kemi bere asgje per kompensimin e fshatareve per tokat e tyre. Çfarë kemi bere ne asgje. Cfare mund t’i themine ? Se i kemi shtruar rruge dhe pastaj. Une nuk mund ta pranoja qe punonjesit e Ministrise te shkonin ne shpi, por te shkonin ne fshat edhe te diskutonin dhe te plotesonin dokumentet e tyre dhe te mos vinin pa u plotesuar kerkesat e tyre. Cfare do t’u themi ne, ju kryetare te bashkive per fshatin?”, deklaroi Rama.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *