Rama ironi me Bashën për Vettingun në politikë, lëshon një thumbim për kryedemokratin

Lajme Politikë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjehere ndaj qendrimeve te kreut te PD-se, Lulzim Basha sa i perket ne lidhje me nismen per Vettingun ne Politike, ku lideri i opozites ka rrezuar idene e dergimit te draftit ne komisonin e Venecias. Ndersa nuk ka harruar ta thumboje ne lidhje me zgjedhjet dhe perballjen elektorale.

“Ai krimineli është shoku i burrit të motrës së kundërshtarit tim. Mamaja e tij ka lidhje me tre komshi kriminelë.Krushku i njërit është trafikant që del i lidhur me kundërshtarin tim.Shans për të marrë pushtet me zgjedhje unë s’kam. Prandaj dua Veting për lidhjet e tij me krimin”, shkruan Rama ne nje postim ne rrjetin social ne Twitter.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *