Rama nis ditën me muzeun e Kastriotëve: U restaurua pas 27 vitesh harresë (VIDEO)

Kryesore Politikë

Kryeministri i vendit Edi Rama i njohur për promovimin e turizmit e ka nisur mëngjesin e sotëm me një postim ndryshe.

I pari i qeverisë ka zgjedhur të urojë mirmëngjes për të gjithë ndjekësit me pamje nga muzeu i Kastriotëve në Sinë të Dibrës, i restauruar pas 27 vitesh harresë.

Godina gjendet mes një zone të gjelbëruar, ndërsa kryeministri na njeh me ambientet e jashtme dhe të brendshëm të këtij muzeu i cili mund të vizitohet tashmë nga të gjithë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *