Rama pritet në Vlorë me një dron, ja parulla që u shfaq (Video)

Kryesore Lajme Politikë

Të pranishmëve në takimin e kryeministrit Edi Rama dhe ministrave të qeverisë në zonën e Orikumit në Vlorë, i ka tërhequr vëmendjen një mjet fluturues. Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, kanë hedhur një dron me një pankartë ku shkruhej: “Mjaft i zgjodhi mafia dhe droga ministrat, ta zgjedhë edhe një populli”.

Pas ngritjes së dronit, veprimi Garda e Republikës dhe policia është vënë në ndjekje të personave që ngritën dronin dhe protestuan. Raportohet se disa nga të rinjtë e FRPD-së u shoqëruan në komisariat.

Rama ndodhet atje për të prezantuar strategjinë për turizmin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *