Rama reagon për arrestimet në Shkodër dhe sulmon Bashën

Kryesore Lajme Politikë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjehere pas aksionit te policise ne Shkoder, ku jane arrestuar 4 persona, te njohur si te “fortet” e qytetit me te madh verior.

Me ane te nje postimi ne Twitter, Rama ka theksuar se policia e shtetit foli me vepra, ndersa ka sulmuar Bashen per largimin nga Parlamenti. Rama gjithashtu ka postuar edhe dy tabele me zbulueshmerine e vrasjeve ne Shkoder.

“E vërteta e shifrave të krimit dhe rezultateve në vite të policisë në Shkodër flet qartë, paçka se s’çan dot në tregun mediatik.Sot Policia e Shtetit ka flur përsëri me vepra. Me llafet e kujt ikën nga Kuvendi për të bërë politikë me krimin qytet më qytet s’ia vlen të merresh”, shkruan Rama.

Loading...

1 thought on “Rama reagon për arrestimet në Shkodër dhe sulmon Bashën

  1. Askush nuk duhet te denohet me shpifje dhe trillime te mbeshtetura me ligjin me indicie. Fajtori duhet te denohet sipas rrethanave te krimit. I pafajshmi nuk duhet te denohet. Nuk duhet diskriminuar i varferi ndaj te pasurit apo pushtetari nda njeriut te thjesht. Para ligjit te gjith duhet te trajtohen dhe gjykohen te barabart.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *