Rama “sherr” me dy ministret? Etilda Gjonaj tregon ç’ndodhi në Kuvend

Lajme Politikë

Të enjten e kaluar në media u raportua për një “sherr’, në parlament mes kryeministrit Edi Rama dhe dy ministreve të tij, Etilda Gjonaj dhe Elva Margariti.

Në pamjet që qarkulluan, shihet teksa Rama debaton me anëtaret e kabinetit, dhe duket se nuk është aspak i qetë.

E ftuar në “Mbrëmje në Abc”, gazetarja Mirela Milori, e pyeti ministren e drejtësisë, për atë se çfarë kishte ndodhur në Kuvend lidhur me këtë, Gjonaj u shpreh se zhvilluan një bisedë normale.

“Jo nuk kishte asnjë lloj karakteri të tillë biseda që ne zhvilluam. Ndonjëherë ne harrojmë që jemi përballë kamerave, por ishte një diskutim normal”, tha ministrja.

E pyetur se si sillet Rama në mbledhjet me dyer të mbyllura, ministrja tha:

“Unë do të doja të thoja në lidhje me eksperiencën time, kërkon dhe ka pritshmëri ta larta, por nga ana tjetër është një njeri që të dëgjon dhe të respekton për mendimet që ke”.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *