Rama sulmon Fatos Lubonjën: Ai eshte shpifës, por…

Kryesore

Ka mjaftuar nje video e dhene ne emisionin Dritare te nje debati ne kohe mes kryeministrit Edi Rama dhe analistit te njohur, qe kryesocialisti te shpertheje ndaj ish-mikut te tij,

“Shikoni cfare thote ai, ku jane listat e biznesmeneve qe me ka thene. Nuk ka ndodhur asnjehere ne bote qe te me paguajne udhetimet me mia me avione. Ai eshte shpifes. Nuk meriton te denohet per hir te vetem nje gjeje, sepse ka bere burg”, deklaroi ne emisionin “Dritate” te Rudina Xhunges ne News 24.

Por gazetari Robert Rakipllari ka dale kunder ketij qendrimi, duke deklaruar se nuk mund te thuhet nje gje e tille ndaj Lubonjes, ndaj nje ish-miku te tij. “Ju e keni pasur mik, por kur u futen ne politike u ndate”, theksoi Rakipllari.

Por Rama i eshte kunderpergjigjur se “ai nuk eshte pasuri kombetare, por edhe nje pasuri e NEWS 24”

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *