Rama udhëtim me familjen me ‘Air Albania’, shpërndan tortë për udhëtarët

Lajme Politikë

TIRANE– Kryeministri Edi Rama ashtu si për çdo mëngjes ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një video nga udhëtimi i tij, bashkë me disa qytetarë që inaugurojnë falas linjën shqiptare ‘Air Albania’.

Në pamjet në fjalë shihet Rama, bashkë me gruan dhe djalin e tij të vogël, Zahon, ndërsa mes udhëtarëve janë edhe dhjetra fëmijë.

Ne kete udhetim pjesa me e madhe qe flasin e kane per here te pare fluturimin me avion dhe jane persona qe te trajtohen me ndihme ekonomike.

Rama nuk ngurron te ndaje torte edhe per femijet, si dhe shoqeroje ne  Stamboll neper qendrat turistike, duke bere foto familjare.Pas udhetimit me gazetaret, Rama ka vendosur t’i dhuroje udhetim falas per ata persona qe nuk kane provuar ndonjehere qe te hipin ne avion, ku me teper ishin persona qe trajtoheshin me ndihme sociale.

“MIRËMËNGJES 😃

dhe me këtë udhëtim krejt të pazakonshëm në krahët e AIR🦅ALBANIA❤ që me siguri do t’ju pëlqejë edhe juve për kaq sa do shihni, ju uroj një të dielë super👍”, shkruan Rama në ‘Facebook’.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1165988620207382/?t=197

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *