Real Madrid bën gati 330 milionë paund për Nejmar dhe Mbappe

Botë Sport

Gazeta spanjolle “AS” shkruan se Real i Madridit i ka siguruar 330 milionë paund për të blerë dy yjet e futbollit botëror Nejmar dhe Mbappe.

Dy yjet e PSG janë shenjëstrën e galaktikëve, të cilët duan të plotësojnë boshllekun e krijuar nga ikja e Cristiano Ronaldos te Juventusi.

Thesari i Perez i krijuar nga të ardhurat e klubit, si dhe nga marrja e një huaje, ka sjellë një rritje të kapitalit per të cilën presidenti synon të afrojë dy yjet pranë Realit te Madridit.

Nejmar prej kohësh u perfol se do te kalonte te Reali, madje largimi i tij nga Barcelona drejt PSG u pa si nje trampolinë per t’u bashkuar me pas spanjolleve.

Kylian Mbappe është nje yll ne rritje për të cilin klubet do të shpenzonin miliona euro per të pasur shërbimet e talentin 19-vjecar, i cili shkelqeu në Botëror, ku u shpall kampion Bote me Francën.

Gjithsesi tratativat bëhet fjalë që të nisin për sezonin e ardhshëm dhe duket se është një operacion jo i lehtë për transferimin e dy lojtarëve më të kërkuar,

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *