Rikthehen tërmetet ja ku u dëgjuan lëkundjet

Kryesore Lajme Sociale

Nuk ndalen lekundjet e tokes ne Shqiperi, nje tjeter termet eshte regjistruar sot ne mengjes ne zonen bregdetare.

Sipas te dhenave te Institutit te Gjeoshkences, termeti eshte regjistruar ne ora 08:31 ne zonen e Hamallajt te Durresit.

Fatmiresisht lekundjet kane te vogla me nje magnitud 1,9 dhe thellesia 15,5 km. Zona e Gjirit te Lalzit, Hamallajt e Durresi gjate sezonit te veres kane qene nen lekundje te vazhdueshme sizmike.

 

termet

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *