Rikthimi i Mary Poppins, ja cila aktore do ta luajë

Kinema Kulturë

Në ekranin e madh e kemi parë si mbretëresha Viktoria apo vajza në tren, teksa në sytë e kritikes ra me dramën horror “A Quiet Place”.

Por roli i jetës ka ardhur tani për britaniken Emily Blunt. 35-vjeçarja që ka marrë edhe nënshtetësinë amerikane do të jetë Mary Poppins e re, protagoniste e një prej filmave më të shumëpritur për sezonin e ardhshëm kinematografik.

Aktorja angleze eshte ylli i ri i Disney me kete film te ri.thote se e ka mirepritur kete rol te vecante ne llojin e saj..

Filmi prej vitesh ka lene gjurme te medha te miliona femije qe e kane pare dhe mbase jane rritur me filmat me Mary Poppins. Tani ai risillet serish nga Diseny per brezin e ri te femijeve be mbare boten.

Image result for emily blunt

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *