Ronaldo është thjesht i pabesueshëm, të dhënat biologjike e nxjerrin 20 vjeç

Sport

Kristiano Ronaldo është pa diskutim lojtari më punëtor që ka parë ndonjëherë historia e futbollit. Ai vazhdon ende ti çudisë të gjithë me fizikun e tij të pabesueshëm. Përpara se ai të transferohej te Juvnetusi një test mjekësor te klubi i Realit të Madridit tregonte lojtari ka një moshë biologjike prej 23 vjetësh.

Por testi më i fundit mjekësor te Juventus tregon se ai ka 7% masë dhjamore dhe një masë të paparë muskuli prej 50%. Ndërkohë sulmuesi ka arritur të kapë shpejtësinë 33.98 km/h në kampionatin Botëror. Bazuar në këto të dhëna biologjike, ai tashmë krahasohet me një 20 vjeçar.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *