Ronaldo shënon dhe dërgon në shtëpi Marokun

Botë Kampionati Boteror Sport

Pas barazim fantastik me Spanjën, Portugalia do të tentoj të hedh një hap të sigurtë drejt fazës tjetër, me kampionët në fuqi që do të masin forcat me Marokun. Në “Luzhniki Arena” pritet një duel që do të sjell spektakël, gola dhe emocione deri në sekondat e fundit.

Goli i avantazhit erdhi qe ne minuten e katert te pjeses se pare. Ai realizohet nga Kristiano Ronaldo me koke  Në minutat e mbetura, Ronaldo kishte shansin për të realizuar dhe golin e dytë, por që nuk arritën të tregohej i saktë.

Maroku luajti shume mire, u mundua te barazonte rezultatin, por qe i pa fat. Tashme ky eshte ekipi i dyte qe behet gati ta mbyll Kampionatin Boteror. Portugalia tashme ka kater pike ne grup. Dhe pret rezultatin e Spanjes ne darke, qe ka vetem nje pike.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *