Salah ka ditëlindjen, ja super dhurata që i bënë çeçenët

Botë Kampionati Boteror Sport

Ylli i futbollit të Egjiptit. Mohamed Salah pati një surprizë të veçantë në Rusi me rastin e ditëlindjes. Askush nuk e kishte menduar por presidenti i Çeçenisë ka menduar ti bëjë një dhuratë të veçantë atij.

Një tortë gjigante ishte dhurata që gjendej në hotelin në Grozni ku gjendej ekipi i Egjiptit.

Torta peshonte 100 kilogram dhe ishte dhuratë e presidentit e Presidentit Kadyrov. Ajo mbante siper Kepucen e Arte.

Salah mbushi 26 vjeç të premten. Ai nuk luajti ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror ndaj Uruguajit. Egjiptianët humbën me rezultatin 1-0.

Salah u dëmtua gjatë ndeshjes së luajtur në finalen e Champions League, mes Liverpool dhe Realit të Madridit. Tani eshte drejt rikuperimit dhe fansat e tij mezi presin ta shohin te luaje yllin e Liverpool ne kete Boteror.

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *