Sërish tërmet në Shqipëri pas mesnate, ja ku ishte epiqendra

Kronike Lajme

Tërmetet muk ndalen ne shqipëri. Një goditje e re pas mesnatës. Sipas  IGJEUM ka akoma lekundje termeti në Shqipëri.

Goditja e fundit ka qënë me  epiqender në Bulqizë. Sipas të dhënave me të reja të përditësuara nga IGJEUM, lekundja e fundit ështe regjistruar ne oren 02:23 te dates 16 gusht.

Epiqenda ka qene 8 kilometer ne veri te Bulqizes, nderkohe qe magnituda ka qenë e vogel, 1.6 ballë

Qe nga 11 gushti kur termeti  mbi 5 balle ne zonen e Bulqizes, toka vazhdon te dridhet ende. Ndersa lekundjet vazhdojne edhe ne zonen e Gjirit te Lalzit dhe ne Hamallaj te Durresit. Lekundjet jane regjistruar nga IGJEUM edhe ne Tepelene, por shkalle te vogla.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *