Sfumohet operacioni i policisë për grupin e Shijakut, pas 12 orësh lirohet Flamur Avdyli

Kronike

 

 

Rreth 12 orë pas ndalimit nga ‘super operacioni’ i RENEA-s dhe FNSH-së është liruar nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, Flamur Avdyli. Ai është vëllai i drejtuesit të grupit të Shijakut, Astrit Avdyli, i cili vijon që të jetë i arrestuar së bashku me Shkëlqim Avdylin.

 

Përpos tyre mbrëmë u prangos kushëriri i parë i vëllezërve, Jasim Avdyli së bashku me H. Hoxha, të dënuar në Turqi për trafik heroine dhe mbi 20 persona të tjerë u shoqëruan. Ndërkohë që paraditen e sotme, Flamur Avdyli u lirua.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *