SHBA jep 15 milione USD për kapjen e presidentit të Venezuelës

Botë Rrotull

ShBA akuzon Presidentin e Venezuelës Nicolas Maduro dhe disa zyrtarë të lartë të shtetit për përfshirjen në trafikimin e lëndëve narkotike.

Departamenti Amerikan i Shtetit ben te ditur se ka vendosur nje shume prej 15 milione dollare amerikane per kapjen e tij. “Populli i Venezueles meriton nje nje qeveri perfaqesuese e transparente”, thuhet ne reagimin e DASH.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *